17 Nisan (Yarın) tüm okullar tatil olacak mı? Resmi açıklama…

Yarın okullar tatil mi? MEB Bakanlığı kararını açıkladı. Katıldığı bir toplantıda öğrencilerin merak ettiği konuya açıklık getiren Bakan Yılmaz, 17 Nisan’da okullar tatil mi sorusuna yanıt verdi. Seçim gününün ertesi günü olan 17 Nisan 2017 Pazartesi tarihinde tatil olup olmama konusu öğrenciler ve veliler tarafından da büyük bir merakla bekleniyordu. Nisan pazar günü yapılacak seçim dolayısı sebebiyle 17 Nisan Pazartesi günü okullar tatil edildi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz: 16 Nisan’da halk oylamasını yapıyoruz, sandık kurullarında birçok öğretmenimiz görev almakta. Sayımların sağlıklı olabilmesi için, yapılacak itirazların da yine sağlıklı şekilde neticelenebilmesi için, aynı zamanda okullarımızda düzenin sağlanması ve temizliğinin hakkıyla yerine getirilebilmesi için Başbakan’ımızın talimatıyla 17 Nisan’ı tatil etme kararı aldık şeklinde açıklama yaptı.

Peki 17 Nisan pazartesi günü sınavı olanlar ne yapacak?

MEB tarafından 16 Nisan seçimleri olması nedeniyle 17 Nisan pazartesi günü okullar tatil edildi. Bu tarihte sınavı olan öğrenciler 18 nisan salı günü sınavlarına girebilecekler.

Sandıkların başında görevli olarak bekleyecek olan öğretmenlerin yorucu mesaisi ve okulların tertibinin bozulması nedeniyle 16 Nisan pazar günü yapılacak seçim dolayısı sebebiyle 17 Nisan Pazartesi günü okullar tatil edildi. Peki lise ve üniversite öğrencileri bu tatilden yararlanabilecek mi? İşte binlerce öğrencinin merak ettiği sorunun yanıtı.

Fakültelerden gelen açıklamaya göre üniversitelerde yarın okullar tatil edilmeyecek. Fakat MEB tarafından yapılan açıklamada tüm liselerde 17 Nisan pazartesi günü okullar tatil edilecek.

Bir önceki yazımız olan İnşaat kazısında Roma dönemine ait 4’üncü mezar da bulundu başlıklı makalemizde haber, haberler ve isu genel müdürlüğü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir