24 Nisan pazartesi yarın okullar tatil olur mu? (MEB)

24 Nisan Pazartesi okullar tatil mi MEB son dakika açıklaması geldi. 24 Nisan pazartesi günü okullar tatil olmayacak. Hafta sonuna denk gelen 23 Nisan törenler bugün yapılacak ve yoklama sistemi devam edilecek. Özellikle devamsızlık sıkıntısı olan tüm öğrencilerin bugüne dikkat etmeleri şart. Her sene resmi tatil olarak ilan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da hafta sonuna denk gelen resmi tatillerden.

23 Nisan şiirleri (Uzun ve kısa) En yeni çocuk bayramı şiirleri

24 NİSAN OKULLAR TATİL OLACAK MI?

Geçtiğimiz yıllarda 24 Nisan tarihinin tatil edilmesine yönelik düzenlemeler yer almıştı. Aynı durumun bu yıl için de geçerli olup olmayacağı merak edildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl yayımladığı takvime göre 23 Nisan 2017 Pazar günü törenden sonra başlar, 23 Nisan 2017 akşamı sona erer ifadesi yer almış, dolayısıyla bu günün tatil edilip edilmeyeceği merak konusu olmuştu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yer verdiği bu ifadeye göre tatil olma imkanı düşük durmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yeni bir duyuru yapması halinde detayları haberimizden öğrenebilirsiniz.

2017 YILINA AİT TÜM TATİLLER 
 
1 Ocak Yılbaşı – Pazar günü
23 Nisan ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı – Pazar günü 
1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü – Pazartesi günü
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı – Cuma günü
30 Ağustos Zafer Bayramı – Çarşamba günü
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı – Pazar günü
Ayrıca 15 Temmuz tarihi de Demokrasi Bayramı olarak ilk kutlanacak olup bu resmi tatil günü de Cumartesi gününe denk gelmektedir.

Bir önceki yazımız olan İnşaat kazısında Roma dönemine ait 4’üncü mezar da bulundu başlıklı makalemizde haber, haberler ve isu genel müdürlüğü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir