Akçaabat’ta plastik sanatlar çalıştayı sergisi

Çalıştaya Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, eski bakanlardan Faruk Özak, sinema sanatçısı Yusuf Sezgin’in yanı sıra farklı bölgelerinden gelen sanatçılar katıldı.

Konusu “Karadeniz” olan serginin açılışında konuşan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, bu tür çalışmalarla gençleri sanatla buluşturmaya ve sanata olan ilgisini arttırmayı hedeflediklerini belirterek, “Bu güzel çalışmanın sonunda sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bilindiği gibi şehrimizin sloganı kültür, sanat ve turizm şehridir. Şehrimizdeki sanat ve sanatçı potansiyeli herkes tarafından bilinmektedir. Aynı zamanda bölgemiz horonun da başkentidir. Sanatla iç içe olan bir toplumda iyilik düşünen insanlar, ufku açık gençler yetişir. Bu tür çalışmalarla insanımızı ve gençlerimizi sanatla buluşturmayı ve sanata olan ilgiyi arttırmayı hedefliyoruz. Doğal ve kültürel birçok değer barındıran ilçemizde ve yöremizde sanatı her zaman destekliyoruz” dedi.

Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel de, “Akçaabat doğası, tarihi, kültürüyle dikkatlerini üzerine çeken bir yerdir. Bizim en büyük üstünlüğümüz Akçaabat’ımız sanatsal faaliyetleridir. Sanat gelişmişliğimizin bir sembolüdür. Plastik sanatlar çalıştayının dördüncüsünü düzenleyen Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Eski bakanlardan Faruk Özak ise, “Kilometre başına en fazla sanatçısı olan Trabzon ile gurur duyuyorum. Sanatı ve sanatçıyı her zaman destekleyen Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’e teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından sanatçılara protokol üyeleri tarafından plaket takdim edildi.

Bir önceki yazımız olan Şiirleriyle huzurevindekilere huzur veriyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir