Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan anlamlı açılış

Etap Kentsel Yenileme Projesi ve bu kapsamda yeniden restore edilen tarihi Belediye binasının açılışını gerçekleştirdi.

Atatürk Alanı’nda düzenlenen toplu açılış töreninin ardından, açılışı yapılan 57 eser arasında bulunan Meydan Parkı II. Etap Kentsel Yenileme Alanı’na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tamamlanan projenin ve bu kapsamda restore edilen Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi binasının açılışını, “Burası ciddi bir restorasyondan geçti. Şimdi Belediyemizin Trabzon’da hizmetinde olacak bu hizmet binasının yeni dönem açılışını yapıyoruz. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne, Trabzonlular’a hayırlı olması temennisiyle açılışı yapıyoruz” diyerek gerçekleştirdi.

Burada kendisiyle fotoğraf çekilmek isteyen vatandaşların taleplerini geri çevirmeyen Erdoğan, kendisini takip eden Trabzonlu basın mensuplarıyla da objektiflere poz verdi.

Erdoğan açılışın ardından beraberindeki Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile birlikte tarihi binayı gezerek Başkan Gümrükçüoğlu’ndan gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili olarak bilgi aldı.

Millet balkonu

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, tarihi Belediye binasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir de sürpriz yaptı. Merhum Başbakan Adnan Menderes’in 23 Kasım 1953’teki Trabzon ziyaretinde halka hitap ettiği ve ‘yeter karar milletindir’ ifadesini kullandığı tarihi Belediye binasının balkonundan Cumhurbaşkanı Erdoğan da Pınarhisar Cezaevi’nden çıktıktan sonra siyasi yolculuğuna başladığı 24 Kasım 2001’de Trabzon halkına seslenmiş ve “Merhum Menderes bu meydanda, bu balkondan ‘yeter söz milletindir’ demişti. Şimdi biz de yeter söz de kararda milletindir’ diyoruz” ifadesini ilk kez bu balkonda kullanmıştı. Trabzon Büyükşehir Belediyesi yeniden restore ettiği tarihi Belediye binasında söz konusu balkonu “Millet Balkonu” olarak düzenledi ve balkona söz konusu gelişmelerin yazıldığı bir de levha asıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hizmete açılan tarihi Belediye binasını incelemesi sırasında “Yeter sözde kararda milletindir” ifadesini ilk kez 24 Kasım 2001’de bu balkondan kullandığını hatırlatarak Erdoğan’ın o gün “Millet Balkonu’nda konuşma yaparken çekilmiş fotoğrafını kendilerine hediye etti.

Bir önceki yazımız olan İçişleri Bakanı Soylu: “FETÖ, PKK kamplarında eğitim veriyor" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir