Köylüler turizmin gelişmesi için doğa yürüyüşü parkurunu temizledi

Maçka ilçesinde bölgeye gelen doğaseverlerin parkur boyunca sorun yaşamadan daha kaliteli bir yürüyüş yapabilmelerine imkan sağlamak için köy sakinleri “Anabasis Yolu Doğa Yürüyüşü Parkurunu” temizledi. Etkinlik boyunca hem doğa yürüyüşünün tadını çıkaran hem de yol güzergahında birikmiş taş ve ağaç kalıntılarını temizleyen köylülere Yazlık Köyü Muhtarı Erol Sarıtaş, Maçka Belediye Encümeni Hakkı Günaydın, Yazlık Köyü Dernek Temsilcisi Mehmet Uzun, Sümela Maçka Havacılık ve Doğa Aktiviteleri Derneği Başkanı Salih Kantarı da eşlik etti.

2023 Türkiye Turizm Stratejisi kapsamında 10 turizm kentinden biri olan Maçka’nın turizm değerleri arasında önemli bir yere sahip olan Anabasis Yolunun doğa turizminde önemli bir ivme yakaladığını belirten Köy Muhtarı Erol Sarıtaş, turizmin bilincinde oldukları, köydeki tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkarak ekolojik köy turizminin geliştirilmesini hedeflerini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Başkan Gümrükçüoğlu konuklarını tarihi belediye binasını gezdirdi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir