Şiirleriyle huzurevindekilere huzur veriyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Trabzon Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünde görev yapan Hakan Gürek, yazdığı şiirlerini kurumda kalan yaşlılara okuyarak rahatlamalarını sağlıyor.

Türkiye Sevdamız, Trabzon Tutkumuz adlı ilk şiir kitabını çıkartan Gürek, şiirlerinin çoğunun şehitlere hitap ettiğini belirtirken, ikinci kitabı için de hazırlıklarının sürdüğünü belirtiyor.

Yazdığı şiirleri zaman zaman görev yaptığı kurumdaki yaşlılara okuyan Güdek, şiir tutkusunun küçük yaşlarda başladığını belirterek, “Şiir aşkı çocukluğumdan beri bende var. Yazdığım şiirlerimi bir kitapta toplamaya verdikten sonra ilk kitabımı çıkardım. Kitabımın ismi ise ’Türkiye Sevdamız, Trabzon Tutkumuz.’ Kitabımda 65 şiir var. Bunların ana teması insan ve memleket üzerine. Çalıştığım kurumda zaman zaman yaşlılarımıza şiirlerimi okuyorum. Bu konuda kendilerinden çok güzel tepkiler alıyorum. Şiir yazma olgusu bende bir anda gelişiyor” dedi.

Kitabında şehit Ömer Halisdemir ve Eren Bülbül’ü de unutmadığını belirten Gürek, Tarihimiz hep kahramanlıklarla dolu. Zaten şiirlerimin çoğunu şehitlerimiz için yazdım. Birçok kişi Eren’i şehit olduğu zaman tanıdı öğrendi. İyi ki varsın Eren. Ama bundan sonra Erenlerin, Ömerlerin, Hüseyinlerin, Ayşelerin kıymeti bilinecek mi? Tema olarak onu kullanmak istedim diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Kızlar Manastırı restorasyonu tamamlanma aşamasına geldi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir