Yelkenle Oryantiring Deneme Yarışmaları Beşikdüzü’nde yapıldı

Türkiye Oryantiring Federasyonu tarafından, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün yanı sıra Beşikdüzü Kaymakamlık ve Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen ‘Yelkenle Oryantiring Deneme Yarışları’, Beşikdüzü Çeşmeönü Limanı önünde yapıldı. Beşikdüzü Poyraz Gençlik Spor Kulübü sporcularının katıldığı yarışlarda denizde belirli yerlere yerleştirilen haritalarla yönlerini bulmaya çalışan gençler, heyecan dolu dakikalar geçirdi.

Beşikdüzü Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Astsubay K. Başçavuş Seral Doğan ve İlçe Müdürü Köksal Kocaman’ın yanı sıra çok sayıda sporseverin de izlediği yarışların 6 ayrı kategoride yapıldığını kaydeden Oryantiring Federasyonu Asbaşkanı Doç. Dr. Fatih Bektaş, “Yelken, oryantiringin doğasında olan bir kavram değil. Ama bu ikisini birleştirince ortaya heyecan verici bir yarış çıktı. Dünyada ilk kez burada denedik ve çok olumlu sonuçlar çıktı. Biz bu branşı Beşikdüzü’nden dünyaya sunabiliriz” dedi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Öztürk, uluslararası arenada oryantiringin koşma, kayak, bisiklet ve engelli sandalye branşlarında yapıldığını hatırlatırken, Kaymakam Ertürkmen, “Dünryada ilk kez burada bir spor yarışının yapılması çok önemli. Hedefimiz bunu Beşikdüzü ile özdeşleştirmek, dünyaya yaymak olmalı” diye konuştu.

Poyraz Gençlik Spor Kulübü Başkanı Gürhan Zengin de optimist ve lazer sınıfındaki 17 sporcu ile icra ettiğimiz bu yarışların, Türkiye spor camiası ve dünya disiplinine bir branş olarak eklenmesi için gerekli alt yapıyı oluşturacağına inandığını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Boztepe ve Çukurçayır’a ulaşımı Kanuni Bulvarı rahatlatacak başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir